Για το μάθημα της Τεχνολογίας της A’ Γυμνασίου

Επίσκεψη Αθήνα 2017
30 Μαΐου 2017
«Ταξιδεύοντας στη Ευρώπη με άρμα την φύση και τον πολιτισμό»
8 Ιουνίου 2017
Προβολή όλων

Για το μάθημα της Τεχνολογίας της A’ Γυμνασίου

Στα πλαίσια του μαθήματος της Τεχνολογίας της A΄ τάξης Γυμνασίου και αφού οι μαθητές στο Ά τετράμηνο έχουν διδαχθεί, εξερευνήσει και έχουν γράψει εργασίες για τις 7 τεχνολογικές ενότητες από τις οποίες αποτελείτε το μάθημα, στο Β΄ Τετράμηνο επιλέγουν μέσω ψηφοφορίας την ενότητα στην οποία θα δημιουργήσουν μία κατασκευή η οποία θα συνοδεύετε και από μία γραπτή εργασία.

Ο βαθμός του Β’ τετραμήνου είναι ο ΜΟ των παρακάτω βαθμολογιών.

  1. Ο προφορικός βαθμός, συμπεριφορά και συμμετοχή μέσα στην τάξη.
  2. Ο βαθμός της κατασκευής.
  3. Και τέλος ο βαθμός της γραπτής εργασίας.

 

Το τμήμα Α1 επέλεξε την Διαστημική τεχνολογία.

Επώνυμο Όνομα Τίτλος Εργασίας
Αλεξιάδου Μαρία Ρομπότ
Αλμασίδης Αναστάσιος Πύραυλος
Αμοιρίδης Παναγιώτης Ηλιακό Σύστημα
Αμοιρίδου Αναστασία Διαστημικό Λεωφορείο
Αναστασιάδου Δέσποινα Ηλιακό Σύστημα
Αντωνιάδης Δημήτριος Δορυφόρος
Απατσίδης Αργύριος Ρομπότ
Αποστολίδης Παναγιώτης Δορυφόρος
Αραμπατζής Οδυσσέας Διαστημικός Εξερευνητής
Αρχοντίδου Δήμητρα – Κωνσταντίνα Διαστημόπλοιο
Βαλσαμίδου Παρασκευή Διαστημόπλοιο
Βινιάδης Στάυρος Ιπτάμενος Δίσκος
Γεωργαντά Ζωή Δορυφόρος
Δαγκλής Στέργιος Ιπτάμενος Δίσκος
Δεληγιάννης Δημήτριος Διαστημική Βάση
Καβατζικλή Κυριακή Πύραυλος
Δροσαλάκη Αικατερίνη Διαστημικό Λεωφορείο
Ελευθεριάδου Ευγενία Ηλιακό Σύστημα
Εμπορόπουλος Πέτρος Διαστημικό Τηλεσκόπιο

 

Το τμήμα Α2 επέλεξε την τεχνολογία των μεταφορών και επικοινωνιών.

Επώνυμο Όνομα Τίτλος Εργασίας
Δεληγιαννίδης Ιωάννης Στρατιωτικό αεροπλάνο F16
Καπασακαλίδης Ιωάννης Γέφυρα
Καραγιόζης Σωκράτης Αερόστατο
Κεσίδου Ασημένια Πατίνι
Κορκοτίδου Ανατολή – Μαρία Ηλεκτρονικός Υπολογιστής
Κορκοτίδου Λαμπρινή Ηλεκτρονικός Υπολογιστής
Κουζουκίδου Βασιλική Σχεδία
Κουκλίδης Χαράλαμπος Σκέιμπορτ
Λέφας Ιωάννης Αεροπλάνο
Μανγκανιέλλο Κωνσταντίνα Χαρταετό
Μαυροειδή Χρύσα Κινητό
Μελανί Ραφαήλ Αυτοκίνητο
Μίνγκο Άντζελα Ιστιοσανίδα
Μιχαηλίδης Αντώνιος Σημαίες – σημαιοφόρος
Μουμτσίδης Ιορδάνης – Πρόδρομος Αερόστατο
Μούτσα Λέοναρντ Βάρκα
Μπατσελί Μάριος Τηλέφωνο Σταθερό
Νικητίδης Ελευθέριος Τηλέφωνο Σταθερό
Νικολαίδου Παρθένα Έλκηθρό
Νταμοτσίδου Ανδριάνα Αυτοκίνητο

 

 

 Το τμήμα Α3 επέλεξε την Γεωργική τεχνολογία.

Επώνυμο Όνομα Τίτλος Εργασίας
Λούκου Ντέιβιντ Τσεκούρι
Ντίτουρας Δημήτριος φτυάρι
Ορφανίδου Ελπίδα Ρίπερ
Ορφανίδου Ροδανία Δρεπάνι
Παμπορίδου Θεοδώρα Θερμοκήπιο
Πανοδήμος Ευριπίδης – Ραφαήλ Δισκοσβάρνα
Παντελιάδου Αγάπη Άροτρο
Παντελιάδης Θεόδωρος Πολύδισκο
Παντελιάδου Δέσποινα Τσεκούρι
Παπαδόπουλος Ζαχαρίας Καρότσα τρακτέρ
Παπαδόπουλος Θεόδωρος – Παναγιώτης φτυάρι
Παπαδοπούλου Σταυρούλα Τσουγκράνα
Παπαελευθεράκη Γεωργία Θερμοκήπιο
Παρασκευά Στυλιανή – Ελένη Καρούλι
Παρτσαλίδης Θεόφιλος Τσουγκράνα
Τογγόπουλος Παρασκευάς Καρότσι
Πετρίδου Αλεξάνδρα Καρούλι
Ραβιανόπουλος Ραφαήλ Δρεπάνι
Σακαρέλη Μαρίνα – Μαρία Τσάπα

 

Το τμήμα Α4 επέλεξε την τεχνολογία εργαλείων και μηχανών.

Επώνυμο Όνομα Τίτλος Εργασίας
Σαλήογλου Ντόους Μαχαίρι
Σεμερτζόγλου Ιωάννης – Πρόδρομος Τσουγκράνα
Σιδηρόπουλος Ιωάννης Σφυρί
Σοφής Αχιλλέας – Ραφαήλ Γερανός
Συμεωνίδης Αναστάσιος Νερόμυλος
Τζιαμαλή Γεωργία Τσουγκράνα
Παυλίδης Ηλίας Τροχαλία
Τουτσίδης Νικήτας Σφυρί
Τραπεζίδης Λεωνίδας Μαχαίρι
Τριανταφυλλίδη Βαρβάρα Διαβήτης
Τσάτση Χριστίνα Νερόμυλος
Τσελέκης Δημήτριος Ανεμόμυλος
Τσιτουρίδης Αλέξανδρος Φτυάρι
Τσότση Δημήτριος Τέηζερ
Φούντα Ιωάννα – Μαρία Γερανός
Χαλκίδου Στεργιανή Πηγάδι
Χατζηστεφανίδου Γεωργία Αλυσοπρίονο
Χειμωνίδης Δημήτριος Ανεμόμυλος
Χειμωνίδου Σοφία Διαβήτης
Χριστοφορίδου Φωτεινή Τανάλια